İzmir’de Türk Birliği: Yörük Türkmen Toyu

0
99

Türk Dünyası, İzmir‘de Yörük Türkmen Toyunda Buluşuyor

Çepni Dernekleri Federasyonu ve Erdebil Horasan Alevi Ocakları işbirliği ile düzenlenen etkinlik, Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla karşılıyor.

İzmir, 21-24 Eylül 2023 tarihlerinde Türk dünyasının dikkatini üzerine çekecek. Marmara’dan Ege’ye, Doğu Anadolu’dan Güneydoğu Anadolu’ya, İç Anadolu’dan Akdeniz’e, Karadeniz’den tüm Türk dünyasına kadar uzanan coğrafyalardan gelen kardeşler, İzmir Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Merkezi’nde gerçekleşecek İzmir Yörük Türkmen Toyunda buluşacaklar.

Bu önemli etkinliği kaçırmamak için 21-24 Eylül 2023 tarihlerinde kimseye söz vermemenizi öneririz. Erdebil Horasan Alevi Ocakları Başkanı Ali Eker, organizasyonun heyecanını ve birlik mesajını vurgulayarak şunları söyledi: “Türk dünyası olarak İzmir’de buluşmak, kültürümüzü yaşatmak ve birlikte kutlamak için muhteşem bir fırsat. Herkesi bu büyük buluşmada aramızda görmekten mutluluk duyacağız.”

Bu tarihi etkinlik, Türk dünyasının zengin kültürel mirasını ve birliğini kutlamak için bir fırsat sunuyor. İzmir’de gerçekleşecek Yörük Türkmen Toyu, Türk milletinin dayanışma ve birlik ruhunu daha da güçlendirecek gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz