TikTok’la değişen hayatlar #TikToktanSonra projesiyle izleyici karşısına çıktı

4
2

TikTok’la değişen hayatlar #TikToktanSonra projesiyle izleyici karşısına çıktı

Eğlence platformu TikTok, içerik üreticilerinin TikTok’tan sonra değişen hayatlarını konu alan bir belgesel projesine imza attı.

Yapımcılığını Nays Agency’den Samet İnanır’ın, yönetmenliğiniyse Mehdi Tanrıverdi’nin üstlendiği #TikToktanSonra adlı belgesel, dikey formatta çekildi. Belgeselde CZN Burak adıyla da bilinen Burak Özdemir, Nursema Altuntaş, Beyza Doğuç, Cemre Solmaz, Rana Türkyılmaz, Ümraniyespor Kulübü, Pelin Yar ve Berk Çiçekgil olmak üzere 8 içerik üreticisinin hikayeleri ele alındı. Projenin galasıysa 27 Ekim’de Taksim Grand Pera -Cercle d’Orient’te yapıldı. Galaya içerik üreticileri, gazeteciler ve TikTok’un partnerlerinin de aralarında bulunduğu 250’den fazla kişi katıldı.

Galada proje hakkında bilgi veren TikTok Türkiye sözcüsü Emir Gelen, “TikTok’taki başarılı içerik üreticilerinin değişim serüvenlerini #TikToktanSonra belgeseliyle anlatarak içerik üretmek isteyen ancak nereden başlayacağını bilemeyen hevesli içerik üreticisi adaylarına ilham vermek istedik” dedi. Sanatın yeni merkezi TikTok TikTok’un kültür sanat alanındaki iş birlikleriyle sanata dikey bir açı kazandırdığını da belirten Gelen, TikTok’u sanatın merkez üssü haline getirme yolunda emin adımlarla ilerdiklerinin altını şu sözlerle çizdi: “İlk günden bu yana sanatla iç içe olan TikTok, 75. Cannes Film Festivali ve İKSV’yle yaptığı iş birlikleriyle sanatın merkez üssü olduğunu anlatmaya çalışıyor. Üstelik sanata yeni, özgün  ve genç bir dikey açı kazandırmış durumda. Kültür ve sanatın, yani yaratıcılığın olduğu her alanda var olmak misyonumuzun bir parçası. TikTok’un misyonu yaratıcılığa ilham olmak ve insanlara hoşça vakit geçirtebilmek. Bu çerçevede sesini henüz duyuramamış binlerce insanı daha görünür hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.” #TikToktanSonra belgesel projesi, önümüzdeki günlerde #TikToktanSonra etiketiyle TikTok’tan izlenebilecek.Belgeselde yer alan içerik üreticilerinin hikayeleri ise şöyle: CZN Burak CZN Burak adıyla tanınan Türk şef Burak Özdemir, kameraya karşı gülümseyerek yaptığı yemek şovlarını yayınlayarak “Smiley bae” lakabıyla ünlendi. TikTok dünyasına adım atmasıyla kısa zamanda burada da popüler olan CZN Burak, 50 milyonu aşkın takipçisiyle TikTok’un en ünlü isimleri arasında yer alıyor.  Beyza Doğuç Genç müzisyen Beyza Doğuç, pandemi sürecinde tanıştığı TikTok dünyasına kısa sürede kendini sevdirmeyi başardı. Yaptığı cover’larla TikTok topluluğundan yoğun ilgi gören Doğuç, Acıtmıyor Sevdan, Sen ve Ben gibi pek çok şarkıya imza attı.  Rana Türkyılmaz Genç müzisyen Rana Türkyılmaz, cover’larıyla TikTok’ topluluğunun kalbine girmeyi başarmış isimlerden biri. Türkyılmaz, 2021’de ilk şarkısı Alamet’i dinleyicileriyle buluşturdu.  Ümraniyespor (Kurumsal Hesap) Ümraniyespor kurumsal hesabında kullandığı yaratıcı mizahla TikTok’un en sevilen spor kulübü hesaplarından biri haline geldi. Kulüp, spor kulüpleriyle Z kuşağı arasında bir köprü kurma hayaliyle çıktığı yolda örnek başarılara imza attı.  Nursema Altuntaş Ressam Nursema Altuntaş, çizime olan yeteneğini henüz çocuk yaşta keşfetti ve o yıllarda eve gelen misafirlerin resimlerini çizerek yolcuğuna başladı. TikTok’a girmeye karar vererek çizim videoları paylaşan ve kısa sürede topluluğun severek takip ettiği isimlerden biri olan Altuntaş, TikTok aracılığıyla “tutkunun olduğu yerde imkansıza yer olmadığını” göstermeye devam ediyor.

Bizi Instagram’da Takip Edin.

4 YORUMLAR

  1. […] TikTok’la değişen hayatlar #TikToktanSonra projesiyle izleyici karşısına çıktı yazısı ilk önce Deşifre Haberler üzerinde ortaya çıktı. Tweetle BelgeselBilim TeknolojiEğlencehaberNays AgencyProjeSamet İnanırTikTokİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR Akıllı telefona sahip olmak için doğru yaş nedir? WhatsApp artık resmen… Turizmde yapay zeka dönemi başladı 2025’ten itibaren uzaya balonla yolculuk etmek mümkün Avalanche teknolojisi ile hayata geçirilecek “Akbank ReFi Hackathon” için başvurular açıldı! Microsoft’tan dev anket: Patronlar evden çalışmanın verimli olduğunu düşünmüyorZİYARETÇİ YORUMLARI […]

Yoruma kapalı.