Ana Sayfa Deşifre Haberler Rüşvet ve Dolandırıcılıkla Yargılanan Doğan Çelik AKP’den Milletvekili Aday Adayı

Rüşvet ve Dolandırıcılıkla Yargılanan Doğan Çelik AKP’den Milletvekili Aday Adayı

0
16

Kendisini eski hakim yeni istihbaratçı olarak tanıtan ve ‘modern Sülün Osman’ adıyla anılan Doğan Çelik, AKP İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adayı oldu.

2008 yılında ‘silahla tehdit’ ve ‘rüşvete zorlama’ suçlarından ceza alan 2020 yılında ise ‘rüşvet vermek’, ‘resmi belgede sahtecilik’, ‘dolandırıcılık’ suçlarından tutuklanan Doğan Çelik, AKP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu.

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, bugünkü yazısında Doğan Çelik’e dikkati çekti. Terkoğlu, “Sonunda, bir zamanların Şükrettin Çelik’i, kimilerine göre ‘modern Sülün Osman’ı kendisini MİT’çi olarak tanıtan, sahte hâkim-savcı kartlarıyla gezen, kendi ifadesine göre ‘Yargıda Birlik finansörü’, adliyede dava dosyalarını çözen, bu yüzden rüşvet ve dolandırıcılıktan yargılanan, eski hükümlü Doğan Çelik, AKP Milletvekili aday adayı olarak karşımızda” değerlendirmesini yaptı.

‘Kendisini MİT’çi olarak tanıtan, sahte hakim-savcı kartlarıyla gezen’

Terkoğlu, yazısında, şu ifadeleri kullandı:

“Çelik, kendisi hakkında, geçmişini unutturacak çeşitli haberler yaptırmış. Hakkında ‘hayırsever işadamı’ yazdırmış. Devletin Anadolu Ajansı bile, 31 Mart 2021’de, Kenan Evren’in Marmaris’teki Beyazev’ini Çelik’in aldığını, darbelere karşı demokrasi müzesi yapacağı haberini servis etmiş.

Haberde, ‘şehit kardeşi’ olarak tanıtılan Çelik’in adeta reklamı yapılmış. Sonunda, bir zamanların Şükrettin Çelik’i, kimilerine göre ‘modern Sülün Osman’ı, kendisini MİT’çi olarak tanıtan, sahte hakim-savcı kartlarıyla gezen, kendi ifadesine göre ‘Yargıda Birlik finansörü’, adliyede dava dosyalarını çözen, bu yüzden rüşvet ve dolandırıcılıktan yargılanan, eski hükümlü Doğan Çelik, AKP Milletvekili aday adayı olarak karşımızda. Olur verilirse vekil bile olacak.

Kim bilir, belki de söylediği gibi, ‘bildiği işi yapmaya’, AKP sıralarında vekil olarak devam edecek! Sonra biz oturup felaketimizi konuşacağız. Ne deprem ne sel… Felaketin doğadan değil, insanın kendi elinden olduğunu unutarak!”

Kaynak: Halk TV

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz