Ana Sayfa Etiketler Hdk

Etiket: Hdk

Sudan Egemenlik Kurulu’ndan ateşkes açıklaması

Sudan Egemenlik Konseyi üyesi Orgeneral Şemseddin el-Kebbaşi, iki gün içinde Suudi Arabistan'ın Cidde şehrinde, ülkede ateşkes sağlanmasını görüşmek üzere ordu ve Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) temsilcilerinin katılımıyla doğrudan görüşmelerin başlayabileceğini açıkladı.

Sudan’da Ordu ve HDK 72 saatlik yeni ateşkes ilan etti

Sudan Ordusu ve Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK), insani ateşkesi 72 saat daha uzattıklarını açıkladı. Sudan Sağlık Bakanlığı, çatışmalarda 528 kişinin öldüğünü, 4 bin 599 kişinin yaralandığını bildirdi.

Sudan’daki çatışmalarda bir Amerikan vatandaşı hayatını kaybetti

Sudan'da ordu ile Hızlı Destek Kuvvetlerinin (HDK) arasındaki çatışmalarda bir Amerikan vatandaşının öldüğü açıklandı.

Sudan’da ateşkes kararı

Sudan'da orduyla çatışan paramiliter güç Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK), ABD'nin 24 saatlik ateşkes önerisini kabul ettiklerini duyurdu. Sudan ordusu ise uluslararası tarafların önerdiği 24 saatlik ateşkes çağrısına bugün 18.00'den itibaren uyacaklarını açıkladı.

Sudan’da çatışmalar sürüyor: Türk vatandaşının konutuna roket isabet etti, 2 yaşındaki kızı...

Sudan'da ordu ile paramiliter HDK arasında 15 Nisan'da başlayan silahlı çatışmalar sürüyor. Çatışmalarda evine roket isabet eden Türk vatandaşı Kubilay Dadük’ün 2 yaşındaki kızı Elin bebek yaşamını yitirdi, Dadük ve Sudanlı eşi ağır yaralandı.

Sudan’da çatışmalar sürüyor, bilanço ağırlaşıyor

Sudan'da ordu ile paramiliter HDK arasında 15 Nisan'da başlayan silahlı çatışmalar sürüyor. BM, çatışmalarda 185 kişinin yaşamını yitirdiğini, 1800'ü aşkın kişinin de yaralandığını açıkladı.
- Reklam Alanı -

Önemli Haberler

SICAK HABERLER