Durak Plus Gayrimenkul Başkanı Fırat Muşlu İnşaat Sektörünün Geleceğini Değerlendiriyor.

1

Durak Plus Gayrimenkul ve Durak Tekstil Başkanı Ünlü İşadamı Fırat Muşlu ile İnşaat Sektörünün Geleceği Hakkında Konuştuk.

Tekstil, İnşaat, Tekne Üretimi Alanlarında faaliyet gösteren Durak Plus Gayrimenkul, Durak Tekstil firmalarının Sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Muşlu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkilerini yaşadığımız Covid-19, Suriye savaşı, Ukrayna savaşı gibi faktörlerden sebep, inşaat sektörünün de sekteye uğradığını, Döviz bazlı alınan ürünlerin son iki yılda neredeyse %250 arttığını, bu sebepten dolayı da inşaat sektörünün bir duraklama dönemine girdiğini anlattı. Fırat Muşlu bu alanda yaşanan krizin anca Devlet desteği projeler ile çözülebileceğinden bahsederken, gelecekte sektörün tekrar yükselişinin ufukta olduğunu bildirdi.

Emlak Konut Piyasasındaki Fiyat artışlarına da değinen Ünlü İş insanı Fırat Muşlu, herşeyin fiyatı bu kadar yükselmişken konut fiyatlarının yerinde sayması beklenemezdi, ekonomik konjonktürün gerektirdiği şekilde artışlarda sürmeye devam edecektir. Öte yandan yerli yatırımcılar için satınalma zorlaşmış olsa da Yabancı yatırımcılar için Türkiye halen bir cennet.

Gelecek Projelerinden de bahseden Muşlu, bu kriz ortamı atlatıldıktan sonra Villa projelerimize tam gaz devam edeceklerini bildirdi.

Fırat Muşlu Kimdir ?, Fırat Muşlu Nereli ? Fırat Muşlu Haberleri

1 Yorum

  1. Gerçekten öyle inşaat sektörü her koşulda ayağa kalkabiliyor zaten fiyatlar coşmuş durumda. Fırat Muşlu beyefendi haklı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz